George Russell
İngiliz pilot George Russell, 15 Şubat 1998’de King’s Lynn’de doğdu. 2018’de Formula 2 şampiyonu olduktan sonra Formula 1’e 2019’da Williams ile girdi, 2022’den beri Mercedes’te yarışıyor.
| Doğum | 15 Şubat 1998, King’s Lynn, İngiltere |
|---|---|
| F1’e giriş | 2019 (Williams) |
| Mercedes’te | 2022’den beri |
| 2026 takımı | Mercedes |

George Russell kariyer özeti
- 2018: Formula 2 şampiyonu
- 2019: Williams ile F1’e giriş
- 2022: Mercedes’e geçti, Brezilya GP’de ilk galibiyet
2026 sezonu
George Russell için güncel sıralamayı 2026 F1 Puan Durumu sayfasından, yarış tarihlerini 2026 F1 Takvimi sayfasından takip edebilirsiniz.
Sık sorulan sorular
Russell hangi takımda yarışıyor?
2022’den beri Mercedes’te.
Russell’ın ilk F1 galibiyeti ne zaman?
2022 Brezilya GP.
George Russell haberleri
Son Yazılar
2026 Formula 1 Avustralya GP 3. Antrenman Dereceleri
2026 Formula 1 sezonunun açılış yarışı olan Avustralya GP'de, sıralama turları öncesindeki son antrenman seansını Mercedes pilotu George Russell 1:19.053'lük derecesiyle zirvede tamamlarken, onu Ferrari…
F1 2026 Avustralya GP: 3. Antrenmanda Antonelli kaza yaptı, Russell en hızlı isimdi
George Russell, Mercedes F1 takım arkadaşı Kimi Antonelli’nin ağır kazasının ardından Avustralya Grand Prix’si hafta sonunda şu ana kadarki en hızlı zamanı kaydetti. Sezona şampiyonluk…
Mercedes, Cumartesi Günü Rakiplerinden Sürprizler Bekliyor
Mercedes’den Avustralya’da Zorlu Antrenman Günü: Russell ve Antonelli İlk Günde Sorunlarla Karşılaştı Mercedes takım temsilcisi Bradley Lord, Avustralya Grand Prix’sinin Cuma günkü serbest antrenman seanslarında…
F1 Melbourne Cuma Antrenmanlarında Öne Çıkan Dört Önemli Detay
Avustralya'daki Cuma serbest antrenman seanslarında manşetlere yansıyan tur zamanları her şeyi göstermese de, Mercedes ve George Russell’ın şampiyonluk favorisi olarak gösterilmesini haklı çıkaran önemli veriler…
Mercedes, etkileyici yarış simülasyonlarıyla gerçek performansını gösterdi
Mercedes, Avustralya’daki ikinci serbest antrenman seansında dikkat çekici bir performans sergiledi. Alman ekibinin uzun sürüş verileri, şimdilik favori olarak gösterilmelerini sağlayacak kadar etkileyici. Red Bull…
F1 2026 Araçları: Piste Çıkan İlk İzlenimler ve Beklentiler
Red Bull’un eski takım patronu Christian Horner’ın yıllar önce Formula 1’in 2026 kurallarıyla bir ‘Frankenstein’ın canavarı’ yaratabileceğine dair uyarısı hâlâ akıllarda. Ancak Cuma günü pistte…
Oscar Piastri: "McLaren Avustralya GP’de Saf Hız Açısından Yeterli Değil"
Oscar Piastri: “McLaren, Mercedes ve Ferrari’nin Hâlâ Bir Adım Gerisinde” Oscar Piastri, yeni Formula 1 sezonunun ilk yarış günü olan Avustralya Grand Prix’sinde en hızlı…
Colapinto, Melbourne’de Lewis Hamilton ile yaşadığı temasın ardından ceza almadı
Franco Colapinto, Melbourne’de gerçekleştirilen ikinci serbest antrenman seansında Lewis Hamilton ile yaşadığı tehlikeli anın ardından yarış hakemlerinin kararını öğrendi. Arjantinli Alpine pilotu, ana düzlükte yavaş…
FIA’dan George Russell’a Uyarı: Melbourne’deki Antrenman Startı İncelendi
FIA, Mercedes pilotu George Russell’a, Melbourne’de gerçekleştirilen ikinci serbest antrenman seansında yaptığı antrenman startı nedeniyle uyarı verdi. Yapılan inceleme, Britanyalı pilotun pistte belirlenen antrenman startı…
Avustralya GP’sinde İlk 2026 Formula 1 Cuma Gününden Öne Çıkanlar
Uzun süren bir sezon öncesi hazırlık döneminin ardından Formula 1’de 2026 sezonunun ilk ciddi gününe Avustralya Grand Prix’sinde start verildi. Bu ilk gün, sezonun açılışına…
Avustralya Grand Prix’si Cuma Günü: Kazananlar ve Kaybedenler
Avustralya Grand Prix’sinin ilk iki saatlik pist üstü aksiyonu, 2026 Formula 1 sezonunda takımların gerçek güç sıralamasıyla ilgili önemli ipuçları verdi. Sezon öncesi testlerde oluşan…
2026 Formula 1 Avustralya GP’si İkinci Antrenman Seansında Neler Yaşandı?
McLaren pilotu Oscar Piastri, Avustralya Grand Prix’sinin ikinci Formula 1 serbest antrenman seansında Mercedes motorlu araçların oluşturduğu ilk üçlüye liderlik etti. FP1’de sessiz bir başlangıcın…
2026 Formula 1 Avustralya GP 2. Antrenman Dereceleri
2026 Formula 1 sezonunun 1. yarışı olan Avustralya GP'de 2. antrenman seansını McLaren pilotu Oscar Piastri 1:19.729'luk derecesiyle ilk sırada tamamlarken, onu Mercedes pilotları Kimi…
2026 F1 sezonunun ilk incelemeleri Lindblad ve Collapinto için olacak
Melbourne’de ikinci serbest antrenman seansı sonrası iki olay incelenecek Avustralya Grand Prix’sinin ikinci serbest antrenman seansı hareketli başladı. Araçlar pit yolundan çıkmaya hazırlanırken, George Russell…
2026 Formula 1 Sezonunun İlk Antrenman Seansında Yaşananlar
Charles Leclerc, Ferrari ile 2026 Avustralya Grand Prix’sinin ilk serbest antrenmanında en hızlı isim olurken, Ferrari ve Red Bull takımları Formula 1’in yeni kurallar döneminde…
Verstappen, Russell’ın Red Bull İddialarını Reddetti
Max Verstappen, Red Bull Racing’in Bahreyn’deki son testlerde performansını gizlediği iddialarını reddetti Red Bull Racing pilotu Max Verstappen, Bahreyn’de gerçekleştirilen sezon öncesi testlerde takımının performansını…
Formula 1, 2026 Sezonu İçin Tüm Pilotlar ve Takımların Yer Aldığı Yeni Tanıtım Filmini Yayınladı
Formula 1, 2026 sezonunun başlangıcı öncesinde resmi açılış tema müziğini tanıttı Formula 1, 2026 sezonunun başlamasına kısa bir süre kala, yeni resmi açılış tema müziğini…
George Russell’dan 2026 Formula 1 Tahminlerine Cesur Yanıt
George Russell, yeni Formula 1 sezonu öncesinde şampiyonluk favorilerinden biri olarak gösterilmekten memnuniyet duyduğunu açıkladı. Mercedes pilotu, bu etiketi bir iltifat olarak gördüğünü belirtti. Avustralya…
2026 F1 Avustralya GP’sinden Şimdiye Kadar Neler Öğrendik?
Formula 1’in Avustralya Grand Prix hafta sonu, tüm 22 pilotun ve bazı üst düzey takım yetkililerinin Perşembe günü medya ile buluşmasıyla resmen başladı. Cuma günü…
George Russell, 2026 F1 Sezonunda Favori Gösterilmesiyle Nasıl Baş Ediyor?
George Russell, 2026 Formula 1 Dünya Şampiyonası için erken favori olarak gösterilmesinin kendisi üzerinde bir baskı oluşturmadığını ifade etti. F1’in 2026’daki kapsamlı kural değişikliklerine yaklaşırken,…
Valtteri Bottas’tan Aston Martin Pilotlarına Şampiyonluk Şakası
Valtteri Bottas, 2026 sezonu öncesinde yaptığı esprili açıklamada, Aston Martin pilotlarını şampiyonluk mücadelesinin güçlü isimleri arasında gösterdi. Avustralya Grand Prix’si öncesinde pilotlar basın toplantısında konuşan…
Hamilton, Leclerc’i Geçmek İçin Farklı Bir Strateji Planlıyor
Lewis Hamilton: "Leclerc olağanüstü bir pilot, bu sezon ona karşı farklı bir yaklaşımım olacak" Lewis Hamilton, takım arkadaşı Charles Leclerc’i övgüyle anarken, bu sezon ona…
Hamilton, Wolff ve Newey, Avustralya GP’de Basın Toplantısına Katılacaklar
Lewis Hamilton, Melbourne’de Sezonun İlk FIA Basın Toplantısına Liderlik Edecek Formula 1’de 2026 sezonunun açılış yarışı için takımlar Avustralya’ya hareket ederken, geleneksel FIA basın toplantıları…
George Russell: 2026’da Formula 1’de Daha Kaotik Yarışlar Görebiliriz
George Russell, 2026 Formula 1 sezonunda yarışların daha "kaotik" bir televizyon deneyimi sunabileceğini belirtirken, yeni nesil araçların sürüş açısından bugüne kadar kullandığı en iyi araçlar…
Lando Norris’ten George Russell Uyarısı: “Ne Yaptığını Çok İyi Biliyor”
Lando Norris: “George Russell ne yaptığını her zaman çok iyi biliyor” McLaren pilotu Lando Norris, 2026 Formula 1 gridinin “en kurnaz” pilotunun kim olduğu sorulduğunda…
F1 2026: Yeni Dönem Öncesi Yanıt Bekleyen 9 Önemli Soru
Formula 1’de yeni bir sezonun ilk yarışına bu kadar belirsizlikle girildiği nadiren görülüyor. 2026 sezonuyla birlikte yürürlüğe giren tamamen yeni güç ünitesi ve şasi düzenlemeleri,…
Monako GP’deki İki Zorunlu Pit Stop Kuralı 2025 Sonrası Uygulanmayacak
Formula 1, Monaco Grand Prix’sinde geçtiğimiz sezon denenen zorunlu iki pit stop uygulamasını, sadece bir yılın ardından kaldırdı. Yapılan kural güncellemesiyle, Monaco’da tüm araçların yarışta…
Ralf Schumacher’den Kimi Antonelli İçin 2026 F1 Şampiyonluğu Tahmini
Eski Formula 1 pilotu Ralf Schumacher, 2026 sezonunda pilotlar şampiyonluğunun en büyük favorisi olarak Kimi Antonelli’yi gösterdi. Schumacher, Mercedes’in mevcut pilot kadrosunun şampiyonluk için en…
Netflix, Drive to Survive’ın Yayınlanmasının Ardından Formula 1 ile İlgili Önemli Yeniliği Duyurdu
Netflix, 2026 Kanada Grand Prix’sini ABD’de Canlı Yayınlayacak Netflix, 2026 Kanada Grand Prix’sini Amerika Birleşik Devletleri’nde platformu üzerinden canlı yayınlayacağını duyurdu. Bu gelişme, dijital yayın…
Verstappen ve Hamilton, 2026 F1 Sezonu İçin Bahis Şirketlerinin Favorileri Arasında Yükselişte
George Russell, 2026 Sürücüler Şampiyonluğu için Bahisçilerin Favorisi Konumunda George Russell, 2026 Formula 1 sezonunda sürücüler şampiyonluğu için bahis şirketlerinin favorisi olmaya devam ediyor. Sezona…
En son F1 ve Formula 1 haberlerine, bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
